SPRAWDŹ POGODĘ

Stacje pogodowe w naszych oddziałach

Choryń

Dębina

Laski

Szelejewo


Menu Zamknij

Danko prowadzi programy hodowlane pszenicy, pszenżyta, żyta, jęczmienia, owsa, strączkowych oraz traw. Nowa generacja odmian z Danko, to wynik połączenia najnowocześniejszych, kosztownych technologii i sprzętu oraz wielkiego zaangażowania, wiedzy i umiejętności kadry hodowców.

Współczesna hodowla roślin charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem innowacyjności. Obok klasycznej hodowli opartej o intensywnie prowadzone prace selekcyjne i doświadczenia polowe, równolegle przebiega hodowla w laboratoriach i szklarniach.

Szybki rozwój metod biotechnologicznych i technik hodowlanych pozwala na skracanie cyklu hodowlanego.

W tym celu powstało nowoczesne laboratorium biotechnologiczne DANLAB w Kopaszewie. Otrzymuje się tu formy homozygotyczne zbóż poprzez androgenezę i krzyżowanie oddalone w warunkach „in vitro”.

W Oddziale w Dębinie wybudowano nowoczesną szklarnię, gdzie wdrażana jest metoda hodowlana SSD. Dzięki niej można otrzymywać 2 – 3 pokolenia w roku, co skraca cykl hodowlany i czas potrzebny do zarejestrowania nowej odmiany.

Efektem wykorzystania nowoczesnych metod oraz wiedzy i doświadczenia kadry hodowców jest coroczna rejestracja nowych odmian w kraju i zagranicą.

Zakład Hodowli Roślin i Zakłady Nasienno Rolne

Zakład Nasienno-Rolny Kopaszewo

Zakład Nasienno-Rolny Dębina

Zakład Nasienno-Rolny Sobiejuchy

Zakład Nasienno-Rolny Szelejewo

Zakład Nasienno-Rolny Modzurów

Zakład Nasienno-Rolny Łagiewniki

Zakład Hodowli Roślin

Oddział Choryń

Oddział Dębina

Oddział Laski

Gospodarstwo Nasienne Laski

Oddział Szelejewo

Oddział Modzurów